Hapat

KËRKO DHOMATHarta

Informatat kontaktuese
Adresa:
Rr. 2 Maji p.n
Tel:
+ 381 28 72 120
+ 377 44 292 859
Fax:
+ 381 28 72 092
Email:
info@hotelkalaja.com;contact@hotelkalaja.com
Web:
www.hotelkalaja.com
Hotel Kalaja
Hotel Kalaja gjendet në Vushtrri, në kilometrin e 28-të nga Prishtina. E filloi aktivitetin që nga 15.10.2003. Hoteli është i ndërtuar në stil modern me pamje të kalajës. Ka 17 dhoma mysafirësh dhe 2 apartamente që reflektojnë një ambient të ngrohtë dhe të këndshëm. Mysafirët do të kënaqen me orenditë dhe pajisjet mikluese për mrekulli, të shpërndara nëpër 3 kate, me interier evropian dhe modern.
INFORMATA PËR DHOMA
Dhomat kanë banjë private, minibar, qasje interneti, TV me satelit digjital, ballkon, kondicioner ajri, tharëse flokësh, telefon, orë alarmi, alarm zjarri, si dhe është i mundur shërbimi i dhomës dhe shërbimi i mëngjesit në dhomë.
Dhoma
Përshkrimi
Çmimi
Dopio
Dhomë dopio me një krevat dopio
40€
Dopio
Dhomë dopio me dy krevate njëshe ndaras.
60€
Apartamente
Apartmanet kanë krevat dopio dhe paradhomën.
80€
MUNDËSITË E HOTELIT
Hoteli ofron mundësi të ndryshme si psh. fitnes klub, parking, transfer nga aeroporti, dhoma ndejash dhe takimesh, sallë seminaresh për 40 persona, qendër biznesi, xhakuzi, shërbim larjesh të rrobave, shërbim tharjesh të rrobave, shërbim hekurosjesh të rrobave, 24 orë sigurim, konvertim parash, sef recepcioni, terracë verore, kopsht dhe lejohet mbajtja e kafshëve në hotel.
USHQIMI DHE PIJET
Ky hotel ka gjithashtu Restorantin. Kuzhina ofron ushqim që i përshtatet çdokujt, ushqime të lehta dhe të shëndetshme, specialitete ditore, duke përfshirë edhe ushqim vegjetarian, specialitete nga Kosova, Franca, Italia dhe duke u freskuar me verëra franceze, italiane dhe spanjolle. Të gjitha ushqimet përgatiten me porosi, duke u lejuar klientëve që të veçojnë çfarëdo preference. Restoranti është i hapur prej 7 të mëngjesit gjer në 12 të mbrëmjes.
RREGULLAT E HOTELIT
Orari i hyrjes është në 24.00h.
Mëngjesi është i përfshirë në çmim.
Çmimet përfshijnë edhe TVSH.
Extra shtrat (për fëmijë ose për të rritur): 30 EUR
FOTO GALERIA